Sídlo lorda Carnarvona a nynější adresa na webové stránky jeho potomků:

Členové  týmu  ( z leva ) :    sekretář - Richard Bethell, Carterův přítel a kolega - Arthur Callender, Arthur Mace - metropolitní museum New York,  Evelyn Herbertová - dcera lorda Carnarvona, Howard Carter, lord Carnarvon, Alfred Lucas-lékař,  Harry Burton  - fotograf

Schodiště  do  podzemí Tutanchamonovy hrobky : Lady Evelin - dcera lorda Carnarvona, lord Crnarvon,
Howard Carter, Dr.Artur Mace - správce metropolitního muzea v New Yorku

 

                       LORD CARNARVON                                Celým jménem:           George Edward Stanphone Molyneux Herbert - V.

Lord Carnarvon-anglický gentleman, milovník starožitností a plnohodnotný zástupce britské aristokracie, mecenáš a zároveň i zaměstnavatel a společník Howarda Cartera. Oba se výrazně zasloužili o objevení a zúčastnili se prvotního otevření hrobky krále Tutanchamona. Vlivem osudu  se  lord Carnarvon otevření Tutanchamonovi rakve nedočkal. Zemřel 5.dubna 1923, čtyři měsíce po otevření hrobky. Jeho smrt se ráda přisuzuje tzv. "Tutanchomonově kletbě", trestem za porušení Tutanchamonova hrobu.V  posledních zprávách o příčinách smrti lorda Carnarvona se uvádí pravděpodobnější  bodnutí  moskytem a špatném ošetření s následky zánětu. Lord Carnarvon měl plno koníčků které svým způsobem byly velice prospěšné a ne jen rozmarné, čím byli  aristokraté  té doby známí. V plachetnici absolvoval cestu kolem světa, zajímal se o létání, byl nadšenec pro starožitnosti, které vyhledával a nakupoval.  Carnarvon byl také velkým nadšencem pro automobily. Třetí auto, které dostalo v Anglii licenci, patřilo jemu. To mu však bylo osudné. Při havárii utrpěl těžké zranění a nadosmrti měl potíže s dýcháním. To ho v roce 1903 přivedlo do Egypta, kde po shlédnutí vykopávek se o tři roky stal sám vášnivým archeologem. Nebyl odborníkem, po získání povolení k vykopávkám  získal ke spolupráci archeologa Howarda Cartera.  Rozhodnutí kopat v Údolí králů považovali tehdejší odborníci  za iluzorní. Vždyť už před sto lety Belzoni prohlásil, že tam není jiných hrobů než ty, které objevil. Carter ale na základě nejrůznějších drobných nálezů  souvisejících s Tutanchamónem usoudil, že jeho hrob musí být přes všechny dosavadní neúspěchy někde v blízkosti.. Začalo se kopat v trojúhelníku vymezeném hroby Ramesse II., Mineptaha a Ramesse IV. Střídaly se okamžiky probouzející naděje se zdrcujícími chvílemi zklamání. Po dvouletém kopání v roce 1919 byly v bezprostřední blízkosti Tutanchamónovy hrobky, ale práce byly zastaveny.  Po dvou letech marného kopání na jiných místech se rozhodli vrátit do Údolí králů. A v listopadu 1922, jen co se lopaty zaryly do země, byl objeven vchod do Tutanchamónov hrobky. Následovaly okamžiky vrcholného napětí.

Telegram pro lorda Carnarvona zaslaný Howardem Carterem oznamující nález hrobky a očekávaný příjezd lorda do Egypta.

 

 
Video ukázka prostředí Carnarvonova sídla, které bylo použito pro natáčení televizního dramatu::

  

                  LORD CARNARVON                                Celým jménem:           George  Edward  Stanphone  Molyneux  Herbert  -  V.